BACKORDER

Backorder ile İlgili Bilinmesi Gerekenler


Silindiği için kaybettiğiniz veya ilgilendiğiniz bir alan adını Alantron backorder ile takibe alabilirsiniz. Alantron Backorder sistemi bu iş için tasarlanmış özel SRS sistemleri üzerinden alan adınızın takibini yapar ve boşa düştüğü an sizin için kayıt eder. Kayıt edildiği an otomatik olarak kayıtlı e-posta adresinize bilgilendirme yapılır.

İşlem Akışı


  • 1- Backorder kayıt sayfasında alan adınızı yazarak ödeme sayfasına geliniz.
  • 2- Ödeme sayfasında kredi kartı bilgilerinizi girerek kredi kartınızdan provizyon aldırınız. Girdiğiniz karttan daha sonra otomatik çekim yapılmaz. Provizyon ertesi anında backorder takibi başlar.
  • 3- Backorderın başarılı veya başarısız olması durumlarında sistem sizi sonuç hakkında bilgilendirir. Başarısız olması durumunda backorder silinir. Başarılı da olsa başarısız da olsa herhangi bir ödeme yapma yükümlülüğü yoktur.
  • 4- Backorderın başarılı olduğu an alan adı hesabınıza full fonksiyonel olarak yerleştirilir ve tarafınıza bilgilendirme yapılır. 3 gün içinde alantron.com panelinize login olarak ödemenizi yapmanız gerekmektedir. Ödemenin yapılmaması durumunda alan adı otomatik olarak hesabınızdan silinir.

Alantron'da bir alan adı için sadece bir backorder siparişi alınmaktadır. İlgili alan adı için bir başka backorder varsa ikinci bir backorder oluşturamazsınız. Backorderın başarılı olması durumunda yapmanız gereken ödeme tutarı önceden belirlidir, açık arttırmaya tabi tutulmaz.


Backorder siparişi oluşturduğunuz an itibarı ile backorder takibiniz başlayacaktır.

Dikkat Edilecek Hususlar


Backorderınızın başarılı olması için aşağıdaki önemli hususlara dikkat etmelisiniz.

  • Backorder uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Backorder kaydı milisaniyeler içinde yapılmalıdır ve özel bir sistem gerektirir. Aynı alan adı için birden fazla firmada backorder oluşturmanızı önermiyoruz. Türkiye'nin en eski backorder sistemi ve başarıları kanıtlanmış en tecrübeli Alantron backorder ekibi başarı için yeterli olacaktır. Hatalı backorder teknikleri alan adınız üzerindeki rekabeti arttırabilir.
  • Alan adınızın backorderını başlattıktan sonra alan adının son durumunu sadece alantron.com panelinizden takip ediniz. WHOIS ve benzeri sitelerde alan adınızı sorgulatmak alan adınız üzerindeki rekabeti arttırabilir.
  • Backorder başlattığınız alan adını size verebileceklerini söyleyen e-postalara rağbet etmeyiniz ve içindeki linklere tıklamayınız. Bu e-postalar genellikle alan adına olan ilgiyi tespit etme amaçlıdır. Eğer Alantron sistemi alan adının alındığını veya alınamadığını size bildirmemişse alan adınız ile ilgili herhangi bir kişi veya kuruluş da bu alan adını almış olamaz. Bu tür taleplere yanıt vermeyiniz.
  • Eğer backorder ile artık ilgilenmiyorsanız alantron.com panelinizden backorderı kendiniz silebilir veya bunu yapmaları için Müşteri Destek departmanımız ile temasa geçebilirsiniz.
  • Alantron.com panelinde aradığınız sorununu yanıtını bulamazsanız Müşteri Destek departmanımız sorunuzu memnuniyetle yanıtlayama çalışacaktır.


Alan Adı KurallarıAlantron'da Alan Adına Eklenen ÖzelliklerDomainChain Özelliği

Kapsamlı Çözüm!

Bayi Hosting Paketleri

Alternatif OS