.TR Ön Kayıt - 4.95 USD (backorder bedeli + kayıt bedeli) (vergi dahil) 

com.tr ve net.tr alan adları Eylül 2022 sonunda belgesiz kayıt edilebilecektir. Backorder talebinizi bu sayfada oluşturabilirsiniz.


Alan Adı Uzantı

geçerli uzantılar: com.tr, net.tr, org.tr, info.tr, biz.tr, web.tr, gen.tr, av.tr, dr.tr, bbs.tr, name.tr, gov.tr, bel.tr, mil.tr, k12.tr, edu.tr
Sıkça Sorulan Sorular

1) 4.95 USD ücreti sadece başarılı olursa alınır. Bu fiyata her şey dahildir: backorder bedeli 4.95 USD, alan adı bir yıllık kayıt bedeli 4.96 USD (vergi dahil)
2) Backorder başarısız olursa iade yapılmaz fakat hediye çekini başka bir Alantron hizmetinizde indirim olarak kullanabilirsiniz. Çekin son kullanım tarihi yoktur.
3) Alantron bir alan adı için sadece bir backorder talebi kabul eden ve ayrıca bir açık arttırma yapmayan Türkiye'nin ilk alan adı yazmanıdır.


BTK yönetiminin bir süre sonra .tr uzantısını devreye alacağı tahmin edilmektedir (örneğin firmaniz.tr). Yeni bir com.tr uzantısı kayıt etmeden önce bu hususu bilginize sunarız.

Gerçek backorder sistemi dünyada sayılı adettir ve özel uygulama gerektirir. Kritik backorder talepleriniz için sadece Türkiye'nin ilk (2008) backorder sisteminini kurmuş Alantron'a güveniniz.