DomainChain Özelliği

DomainChain / Özel Alan Adı Koruma Çözümü


Alan adlarına yönelik standart online koruma metodlarımız çok gelişmiştir. Bu önlemlerin yanısıra hassasiyeti çok yüksek veya tehdit altında olan alan adlarının DNSlerinin saldırılara karşı korunmasına yönelik gelişmiş diğer bazı çözümlerimiz de bulunmaktadır.


Alantron'un sunduğu çözümün esas temeli alan adı ile ilgili online sistemlerde mevcut herhangi bir kaydın bulunmaması veya bulunabilecek kayıtların pratikde hedeflenen amaç için kullanılamaması veya kullanıldığının sanılmasını sağlamaktır. Koruma altına alınan bir alan adı için sözleşmenin başladığı an itibarı ile yazılı kayıtlar oluşturulmakta ve gerçekte bu kayıtlar referans alınmaktadır. Bunun yanısıra alan adınızın korumasına yönelik çeşitli başka güvenlik mekanizmaları da mevcuttur. Geliştirdiğimiz yöntemler ile Alantron alan adınızın :

  • Belirlediğiniz kişi haricinde alan adı yönetiminin yapılamayacağını %100,
  • Belirlediğiniz kişinin onayı haricinde alan adının bir başka yazmana transfer edilemeyeceğini %100,
  • Belirlediğiniz kişinin yazılı onayı olmadan DNS ve benzeri teknik bilgilerinin değiştirilemeyeceğini %100,
  • Belirlediğiniz kişinin onayı haricinde alan adının silinemeyeceğini %100,

garanti etmektedir. Alan adınızın DNS korumasına yönelik koruma tedbirlerinin yıllık bedeli 625 USD'dir.


Türkiye'nin en eski ve en tecrübeli yazmanı olan Alantron kendi sistemlerine sahip dünyadaki sayılı yazmanlardan biridir. Kayıtlar sadece Alantron bünyesinde tutulmaktadır.


Bu çözümümüz ile ilgili sormak istediğiniz soruları ve koruma aktivasyonu için izlemeniz gereken adımlar hakkında bilgileri Teknik Destek departmanımıza ulaşarak veya bilet oluşturarak alabilirsiniz.

Türkiye'nin Tercihi

Alantron Backorder

İşletim Sistemi Seçenekleri