CPanel/WHM/Plesk

Kontrol Panelleri Hakkında


Cpanel/WHM
Plesk

Cpanel/WHM


CPanel linux tabanlı hosting, VPS ve sunucu ürünlerimizde sunduğumuz kontrol panelidir. Hosting hesaplarınızı ve sunucunuzu içindeki dosyaları, email hesapları ile kapsamlı bir şekilde yönetebilmenizi sağlar.


Sunucu, VPS ve bayi hosting müşterilerimiz CPanel ile beraber WebHost Manager (veya WHM) kullanmaktadır. WHM ile sunucunuzun veya hosting hesabınızın geniş yetkilerle yönetimi, hesap yaratma, kullanıcılarınıza CPanel verilmesi gibi işlemler yapılabilmektedir.


Cpanel ve WHM hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için http://www.cpanel.net adresini ziyaret edebilirsiniz.


  • Cpanel ile kolayca hosting oluşturabilirsiniz, web site dosyalarınızı düzenleyebilirsiniz, ftp, e-posta hesaplarınızı yönetebilirsiniz.
  • Son kullanıcı hosting panelleri Linux platformu için CPanel yüklü gelmektedir. Cpanel lisansı hosting fiyatına dahildir.
  • Bayi1 ve Bayi2 hosting panelleri Linux platformu için CPanel yüklü gelmektedir. Cpanel lisansı hosting fiyatına dahildir.
  • Bayi3p hosting paneli Linux platformu için CPanel/WHM yüklü gelmektedir. Cpanel/WHM lisansı hosting fiyatına dahildir.
  • VPS ve sunucularda CPanel/WHM opsiyoneldir. Bu ürünler için Cpanel lisansları talep üzerine tahsis edilmektedir. Lisans satın almak için Alantron Teknik Destek hattına bir bilet oluşturabilirsiniz. Kullanıcılarımız http://cpanel.net/plans-pricing/ adresinden lisanslarını kendileri de alabilirler.

Plesk


Plesk bir sunucu sistemi yöneticisine, web tabanlı bir arayüz üzerinden yeni web siteleri, yeni e-posta hesapları oluşturma ve DNS girdilerini yapma gibi imkânlar sunar. Yönetici, alan adları ve/veya istemcilere kaynak tahsisinde rol oynayan etkenleri önceden saptayan istemci ve site şablonları yaratabilir.


Plesk'in Linux/UNIX için tasarlanmış olanı, Red Hat/Fedora, SUSE, Debian/|Ubuntu ve FreeBSD de dahil olmak üzere birçok POSIX platformunu destekler. Plesk'in Windows için olanı ise Windows Server 2003 ve Windows Server 2008 işletim sistemlerini destekler.


Plesk hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için http://www.plesk.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.


  • Plesk ile kolayca hosting oluşturabilirsiniz, web site dosyalarınızı düzenleyebilirsiniz, ftp, e-posta hesaplarınızı yönetebilirsiniz.
  • Son kullanıcı hosting panelleri Windows platformu için Plesk yüklü gelmektedir. Plesk lisansı hosting fiyatına dahildir.
  • Profesyonel ve Performans hosting panelleri Windows platformu için Plesk yüklü gelmektedir. Plesk lisansı hosting fiyatına dahildir.
  • VPS ve sunucularda Plesk opsiyoneldir. Bu ürünler için Plesk lisansları talep üzerine tahsis edilmektedir. Lisans satın almak için Alantron Teknik Destek hattına bir bilet oluşturabilirsiniz.Kesintisiz Transfer AdımlarıGelişmiş Transfer Metodları

Türkiye'nin Tercihi

Alantron Backorder

İşletim Sistemi Seçenekleri